Konkurs "Dziedzictwo Jana Pawła II i Solidarności"

Dodane przez: Administracja    2017-08-08

Konkurs „Dziedzictwo Jana Pawła II i Solidarności" organizowane jest pod opieką merytoryczną Przewodniczącego Rady Fundacji Macieja Zięby OP i we współpracy z Konsulatem Honorowym Wielkiego Księstwa Luksemburga w Sopocie.

Do wzięcia udziału w konkursie serdecznie zapraszamy wszystkich studentów studiów I i II stopnia. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie najlepszej pracy studenckiej dotyczącej dziedzictwa Jana Pawła II i/lub Solidarności, a zrealizowanej w danym roku akademickim.

Celem Konkursu jest zainteresowanie studentów dziedzictwem Jana Pawła II i Solidarności, które budowało w Polsce społeczeństwo obywatelskie na fundamentach wolności i solidarności. Podejmowanie tej tematyki przez pokolenie urodzone już w III RP może zaowocować twórczą reinterpretacją wydarzeń z lat ’80 ubiegłego wieku, przyjęciem wartości, które je ożywiały, a zarazem stać się inspiracją do podejmowania podobnych inicjatyw w całkowicie odmiennym kontekście społecznym, a w konsekwencji sprzyjać budowaniu społeczeństwa obywatelskiego we współczesnym świecie.

Dla zwycięzcy danej edycji Konkursu przeznaczona jest nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł oraz publikacja pracy pisemnej lub organizacja wystawy, czy też innego rodzaju promocji, w zależności od formy zwycięskiej pracy.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy nadsyłać, w określonej w regulaminie konkursu formie, do 31 października 2017 roku na adres Fundacji Służby Rzeczypospolitej.

Więcej informacji o konkursie oraz wszystkie wymagane dokumenty można znaleźć na stronie www.fsrz.pl/konkurs

Stypendium Ministra / Stypendium im. S. Banacha

Dodane przez: Administracja    2017-08-07

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dot. stypendiów

- Stypendium Ministra

- Stypendium im. S. Banacha

DODATKOWY DYŻUR KOORDYNATORA ds. ERASMUSA

Dodane przez: Administracja    2017-07-14

Studenci Erasmusa, którzy chcieliby dokonać rozliczeń lub potrzebują podpisu Koordynatora na dokumentacji proszeni są o przybycie na ostatni dyżur dr. Przemysława Biskupa przed sesją wrześniową w poniedziałek 7 sierpnia w sali 32, godz. 12.00-13.00.

EURACTIV.pl zaprasza na wakacyjne praktyki dziennikarskie!

Dodane przez: Administracja    2017-07-11

Kim jesteśmy?
EURACTIV.pl jest polską odsłoną europejskiej sieci portali informacyjnych EURACTIV.com, opisującej rzeczywistość europejską z perspektywy 12 państw Europy w 12 językach. Codziennie publikujemy autorskie artykuły prasowe dotyczące najważniejszych spraw europejskich, ale też krajowych, dziś już nieodłącznie powiązanych z unijnymi.

Kogo szukamy?
Oferujemy bezpłatne praktyki dziennikarskie osobom, które chcą się rozwijać i są gotowe na nowe wyzwania. W naszym zespole cenimy sobie rzetelność, pracowitość oraz otwarty umysł.
Praktyki wakacyjne trwają miesiąc lub dwa miesiące i mają miejsce w siedzibie EURACTIV.pl niedaleko Placu Politechniki w Warszawie (ul. Noakowskiego 10/38).
Wymagana jest dyspozycyjność 35-40 godzin w tygodniu oraz dobra znajomość języka angielskiego. Mile widziane dodatkowe języki obce.

Jaki będzie Twój zakres obowiązków?
Pisanie własnych tekstów na aktualne unijne tematy, które publikowane będą na stronie EURACTIV.pl, redakcja tekstów innych członków zespołu, współtworzenie dłuższych tekstów redakcyjnych, obsługa zarządzania zawartością strony oraz udział w przygotowaniu materiałów konferencyjnych.

Dlaczego warto spędzić z nami wakacje?
Jesteśmy młodym, otwartym i dynamicznym zespołem. Mamy okazję pracować
w międzynarodowej atmosferze, poznawać instytucje, mechanizmy oraz najważniejsze osoby
w Unii Europejskiej.
Praca z nami to możliwość zdobycia w krótkim czasie bogatego doświadczenia, poznania fascynujących osób oraz wiedzy na temat otaczającej nas rzeczywistości.

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami Kingi, Patrycji, Izy i Kingi, które odbywały u nas praktyki: https://www.euractiv.pl/praca-i-praktyki/

Prosimy o nadesłanie CV na adres: krol@euractiv.pl

Dodatkowym atutem będzie stworzenie własnego artykułu związanego z tematyką naszego portalu lub zaprezentowanie przetłumaczonego artykułu ze strony http://www.euractiv.com/. Na tej podstawie skontaktujemy się z wybranymi kandydatami. W mailu proszę zaznaczyć od kiedy mogłabyś/mógłbyś rozpocząć praktyki.

Rekrutacja trwa do 17 lipca włącznie

Czekamy na CIEBIE!
- zespół EURACTIV.pl

Języki obce - dodatkowy termin podpięć

Dodane przez: Administracja    2017-07-10

Decyzją Pani Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia dr hab. Jolanty Choińskiej-Mika, prof. UW  w terminie od 22 sierpnia do 8 września 2017 r. możliwe będzie podpinanie przez studentów kursów z języków obcych realizowanych w semestrze letnim w roku akademickim 2016/2017

Dyżury Kierownika Studiów I stopnia w lipcu br.

Dodane przez: Administracja    2017-07-03

Dr Justyna Miecznikowska odbędzie w lipcu jeszcze dwa dyżury administracyjne (jako Kierownika Studiów):

- piątek 7 lipca w godz. 10.00-11.30
- czwartek 13 lipca w godz. 13.45-15.00 (ostatni przed wakacjami)

Sekcja Studencka, KP3, II p, pokój 207

Najbliższy dyżur dr hab. P. Borkowskiego

Dodane przez: Administracja    2017-07-03

Dr hab. Paweł Borkowski odbędzie swój ostatni już dyżur przed wakacjami w poniedziałek 10 lipca w godz. 11.00-12.00.

Odwołany dyżur prof. K. Wojtaszczyka

Dodane przez: Administracja    2017-06-28

W czwartek 29 czerwca prof. K. Wojtaszczyk odwołuje swój dyżur. Następny dyżur Profesora odbędzie się 6 lipca.

Dyżur dr Marko Babicia

Dodane przez: Administracja    2017-06-28

Dr Marko Babić odbędzie swój dyżur w czwartek 29 czerwca o godz. 12.00

Seminarium licenackie dr Jadwigi Nadolskiej - zapraszamy do zapisów

Dodane przez: Administracja    2017-06-23

Serdecznie zapraszamy na seminarium licencjackie prowadzone przez dr Jadwigę Nadolską w r. 2017/2018.

Zakres seminarium:

• Europejski rynek pracy;