Płatne staże im. Roberta Schumana w Parlamencie Europejskim

2018-11-09

Płatne staże im. Roberta Schumana  w Parlamencie Europejskim

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, iż do 30 listopada  2018 r. istnieje możliwość składania aplikacji na płatne stypendia  im. Roberta Schumana  w Parlamencie Europejskim.

Staż można odbywać w Brukseli, Luksemburgu, a także w innych miastach państw UE.

Na stypendium mogą zgłosić się absolwenci szkół wyższych posługujący się biegle dwoma językami urzędowymi UE. Osoby, które pracowały więcej niż dwa kolejne miesiące w instytucji lub agencji UE, nie mogą starać się o ww. staż.

Informacja na stronach internetowych MSZ

Gratulacje

2018-11-07
Dla Dziekana WNPiSM
Pana Prof. dra hab. Stanisława Sulowskiego

W imieniu Pracowników Instytutu Europeistyki i jego Dyrekcji składam
Panu Dziekanowi najlepsze gratulacje
w związku z uzyskanym tytułem Profesora Belwederskiego.

Z uszanowaniem - K.A. Wojtaszczyk

Scholarship program - Free State of Bavaria

2018-11-06

The Free State of Bavaria invites applications for its one-year scholarship program for students from Central, Eastern and Southeastern Europe for the academic year 2019/20 via BAYHOST. Graduates from Bulgaria, Croatia, the Czech Republic, Hungary, Poland, Romania, Russia, Serbia, Slovakia and Ukraine are eligible to apply.

The application deadline for first time applications is the 1st December 2018 (date of receipt).

Studenckie Granty Badawcze

2018-10-05

Studenckie Granty Badawcze: Złóż wniosek do 19 listopada!

Do 19 listopada 2018 r. każdy uczestnik seminarium licencjackiego lub magisterskiego (na ostatnim roku studiów) na WNPiSM może złożyć wniosek o przyznanie krótkoterminowego grantu badawczego na realizację badań na potrzeby pracy dyplomowej. Szczegóły - tutaj (link).

Kurs dla Nauczycieli - nowa podstawa programowa z WOS-u

2018-10-02

Program kursu z WOS

Nowy lepszy system obsługi płatności studenckich w USOS na UW.

2018-09-18

Szanowni Studenci, już 19 września br. wdrażamy na UW nowy lepszy moduł obsługi płatności studenckich w USOS (USP-FK). Jest to konieczne z trzech powodów. Po pierwsze chcielibyśmy umożliwić bardziej przejrzysty sposób rozliczania Studentów. Po drugie dotychczasowe rozwiązanie nie jest już rozwijane i nie można do niego wprowadzić nowych funkcji i ulepszeń. Ostatnim powodem jest wdrożenie w wybranych Jednostkach rozliczeń Studentów cudzoziemców bezpośrednio w euro (dla tych, którzy mają podpisane z UW umowy na opłaty w tej walucie). Staramy się, żeby dla Studentów zmiana ta była jak najmniej zauważalna. Tak jak dotychczas wszelkie informacje dotyczące indywidualnych rozliczeń znajdą się w USOSweb w tym samym miejscu – zmieni się jedynie nazwa modułu na „Płatności FK”. Zawarte tam informacje będą miały zbliżoną formę, ale …

• od 19 WRZEŚNIA 2018r. zmienią się WSZYSTKIE indywidualne numery rachunków bankowych, na które Studenci regulują zobowiązanie wobec UW, dotychczasowe numery nie będą już aktywne. Od 19 września przelewy (opłaty) wysłane na dotychczasowe (stare) numery będą zwracane do nadawców. Proszę dokonać odpowiednich zmian w przypadku zlecania opłat ze swoich systemów bankowych.
  • Nowe aktualne numery będą widoczne dla Państwa w systemie USOSweb
    od dnia 19 września po godzinie 18:00.
  • W dniach 18-19 września proponujemy wstrzymać się z dokonywaniem opłat wobec UW.
  • System USOSweb oraz inne serwisy powiązane (APD, Rejestracje żetonowe) nie będą dostępne dla Studentów w dniu 19 września 2018 w godzinach 12:00-18:00.
  • Więcej informacji będzie dostępne w Państwa Jednostkach.

Wierzymy, że prace nad wdrożeniem, które trwają już prawie dwa lata, będą miały efekt w postaci jeszcze lepszej obsługi płatności studenckich na UW.

Konkurs na innowacyjny artykuł naukowy, projekt, pt.: „Debiut naukowy 2018” – „ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ”

2018-08-01

Zaproszenie + regulamin

Dołącz do oficjalnej grupy studentów UW!

2018-07-17

Wszystkich studentów Instytutu Europeistyki, a w szczególności studentów I roku studiów licencjackich i magisterskich, zachęcamy do dołączenia do oficjalnej grupy studentów UW na Facebooku.

Powstająca platforma to kanał komunikacji dla społeczności Uniwersytetu, a jej celem jest wymiana informacji o wszystkim, co dotyczy studiowania na UW. To właśnie tu uzyskasz prawidłowe i w pełni merytoryczne odpowiedzi na nurtujące Cię pytania oraz dowiesz się, co aktualnie dzieje się na naszej uczelni!

Stypendia Ministra za wybitne osiągnięcia na rok akad. 2018/2019

2018-07-13

Szczegółowe informacje dotyczące zasad przyznawania stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia na rok akad. 2018/2019 = zobacz

Zagraniczny wyjazd studyjny WNPiSM - październik 2018 r.

2018-05-11

Regulamin wyjazdu